Zebranie w Sołectwie Nieżyn

Zebranie Sołectwa w Nieżynie, które odbyło się 18 marca było najmniej konstruktywne ze wszystkich przeprowadzonych w Gminie. Było to spowodowane głównie faktem, iż już na samym początku Wójt zapowiedział, że z przyczyn osobistych musi opuścić zebranie. Zarezerwował jedynie godzinę, tyle co na poprzednich zebraniach trwało jedynie przedstawienie budżetu i przeprowadzenie wyborów z wyłączeniem panelu pytań. Więc czas głównie determinował spotkanie. Uważamy, że przy takiej sytuacji Wójt, który jest gospodarzem zebrania sprawozdawczego z działalności Rady Sołeckiej połączonym z wyborami nowej powinien zorganizować zastępstwo. Obecność V-ce przewodniczącego Rady Gminy nie jest wystarczająca, bo pytania są kierowane głównie z zakresu organizacji pracy w gminie za co odpowiada Wójt.

Wójt przedstawił założenia budżetu na rok 2015 i plan inwestycji. Poruszono w tym napiętym czasowo spotkaniu jedynie sprawę śmieci, budowy placu zabaw dla dzieci przebudowę wejścia do świetlicy.  Jako właściciel niniejszego portalu oraz przedstawiciel Stowarzyszenia Dialog poprosiłem o informację drogą mailową gdy będzie „uprawomocniać się” decyzja w sprawie pozwolenia na budowę farmy Wiatrowej Siemyśl. Aby nie było tak jak w przypadku pozwolenia na budowę „świniarni”, że mimo takiej samej prośby informacji celowo / niecelowo nie przekazano skutkiem czego budowa świniarni na blisko 2000 świń ruszy lada moment. Informacja nie była również przez Wójta przekazana na portal gminny www.siemysl.pl była dostępna jedynie na tablicy korkowej w korytarzu budynku gminy. Szkoda….

Wójt skierował swoich pracowników do oczyszczenia z zakrzewień drogi powiatowej. Jak sam podkreśla bez specjalistycznego sprzętu. Zwróciliśmy na to uwagę, czy właściwym jest aby (biedna jak podkreśla Wójt) Gmina wykonywała prace za Zarząd Dróg Powiatowych? Na pytanie czy Gmina wystąpiła do Zarządu o zwrot kosztów otrzymaliśmy odpowiedź typową dla Wójta, że uczynione zostało to ze względów bezpieczeństwa. Czyli odpowiedź, ale nie na zadane pytanie.

Ta sama droga, ale w innej gminie została przez Zarząd w sposób profesjonalny oczyszczona. Z uwagi, że w pewnym momencie powstało zamieszanie gdyż w trakcie rozmowy inni mieszkańca zaczęli wstawać i wrzucać głosy jedynym rozwiązaniem było zdecydowanie, że wszystkie nurtujące nas pytania zadamy drogą pisemną i to uczynimy w najbliższym czasie.

Ważnymi kwestiami poruszonymi na spotkaniu była też organizacja zjazdu na kolonię Nieżyna. Pan Sawarski podkreślał jak jest to niebezpieczne gdyż są kierowcy, którzy ignorują wymalowane pasy ciągłe i podejmują niebezpieczny i niedozwolony w tym miejscu manewr wyprzedzania. Przyjrzeliśmy się tematowi i faktem jest, że pasy które już nie są, aż tak widoczne w połączeniu z niewidocznym zjazdem powodują tak duże zagrożenie. W tym miejscu koniecznym jest znak ostrzegawczy A-6B i A-6C, którego na ten moment brak.

Wybory Sołeckie przedstawiały się następująco:

Na uprawnionych do głosowania 274 osób wzięło udział 31

Była jedna kandydatura na sołtysa:

Ryszard Budzik głosy na:

TAK 28

NIE 3

Do Rady Sołeckiej wybrano 3 osoby, na 28 głosów jeden był nieważny:

Justyna Mudiuk 22

Ireneusz Lamprycht 25

Marzena Bronowicka 24

 

Wybory przeprowadziła komisja w składzie:

Małgorzata Wojtaluk – Przewodnicząca Komisji

Katarzyna Gołofit – Członek komisji

Beata Fuchs – Członek komisji

  [nggallery id=74]

Komentarze

Ostatnie wpisy

Popularne

Polub nas na Facebooku