Gmina z LOTem

Tytuł naszej wiadomości może sugerować, że władze naszej gminy podpisały jakieś porozumienie z polskimi liniami lotniczymi, ale nic z tego. Chodzi tutaj o Lokalną Organizację Turystyczną, która zrzesza gminy powiatu kołobrzeskiego, organizacje pozarządowe i podmioty z branży turystycznej. Jednym z zadań LOTu jest kreowanie wizerunku naszego regionu i jego promocja, jako regionu atrakcyjnego turystycznie. Można zadać pytanie: po co Gminie Siemyśl obecność w LOT? Trzeba powiedzieć jasno: pod względem turystycznym gmina nie jest „apetyczna”, chociaż ma ścieżkę rowerową, kilka zabytków i ciekawe środowisko przyrodnicze. Ale w myśl powiedzenia, że nieobecni nie mają racji, dobrze, że władze gminy zdecydowały o wejściu do LOTu.

Dzięki temu informacje o gminie znajdą się w różnych katalogach i informatorach wydawanych przez LOT a to jest w końcu promocja, której nigdy za dużo. Na ostatniej sesji o LOT mówił sekretarz Urzędu Gminy Krzysztof Pełechaty, który przedstawił radnym najnowsze zmiany w strukturze LOT. A mnie ciekawi jedno: czy władze gminy monitorują ilość turystów

odwiedzających nasze tereny? Czy w ogóle są turyści? Władze LOT nie kryją, że jednym z celów ich organizacji jest aktywizacja obszarów wiejskich poprzez rozwój pozarolniczej działalności gospodarczej związanej z turystyką i kulturą, Stąd moje pytanie: co w tej dziedzinie może zaproponować gmina? Do tematu będziemy wracać.

/j

Komentarze

Ostatnie wpisy

Popularne

Polub nas na Facebooku