zima – drogowcy 1:0

Czy zima może zaskoczyć drogowców 27 grudnia?

W naszej gminie może! Była godzina 10-ta jak nasza cierpliwość się już skończyła. Droga to jest jedna wielka ślizgawka. Złożyłem wizytę w Zarządzie Dróg Powiatowych w Kołobrzegu, który jest odpowiedzialny za naszą główną sieć dróg.

Poinformowałem, że drogi nie były wysypane, a jezdnia zamieniła się w „żywy” lód. Pobocza były zaznaczone co jakiś czas odbitym zderzakiem samochodu. Pracownik Zarządu miał na wszystko wytłumaczenie i usprawiedliwienie. Rozwiązaniem sytuacji jak usłyszeliśmy  jest „wolniej jechać”. Chyba wziął sobie to do serca kierowca solarki bo do naszej gminy wyjechał blisko o 10:30, minęliśmy się na ul Grochowskiej w Kołobrzegu.

Wolniej jechać! ile 3, 4,  5 km/h? Szybciej miejscami naprawdę nie można. Mamy nadzieję, że w tym czasie nikt nie potrzebował pilnej pomocy medycznej!

obrazowo jak mogą wyglądać drogi w tej samej godzinie

[nggallery id=45]

Wójt został poinformowany telefonicznie, aby zapobiec podobnym sytuacjom w przyszłości jest prośba, aby  wszelkie podobne przypadki zgłaszać telefonicznie bądź SMS pod służbowy numer Wójta

507 093 837

Oczywiście dotyczy to również dróg gminnych.

Na samym skrzyżowaniu widać kilka „placków” gdzie było sypnięte, reszta „szklanka”.

[nggallery id=46]

 

Aby mieć podgląd jak wygląda droga choć raz posypana prezentujemy  poniżej zdjęcie. Ten fragment miał już styczność z solą od wczorajszych opadów.

20141227_100715 (Medium)

 

Czy Siemyśl musi być załatwiany zawsze na końcu?

a może znowu ktoś liczył, że się samo rozpuści?

Komentarze

Ostatnie wpisy

Popularne

Polub nas na Facebooku