Wyniki i relacja z II Rajdu Pandomino

Stowarzyszenie Grupa Ratownicza „PARAMEDIC” z Kołobrzegu po raz drugi zorganizowało Rajd na Orientację „PANDOMINO”.

Tym razem terenem zmagań były okolice Charzyna. Były 2 trasy nocna i dzienna. Najwięcej emocji wzbudziła trasa nocna gdyż jej dystans to 25km
głównie po lesie i aż 14 punktów kontrolnych do zaliczenia. Trasa nocna ruszyła punktualnie w sobotę 10 października o godz. 20.00 i miała limit 9h. Na starcie stawiło się aż 63 zawodników w tym liczna grupa z Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie. O co chodziło w zawodach?? Uczestnicy dostali mapę z zaznaczonymi punktami kontrolnymi i musieli potwierdzić obecność na tych punktach na specjalnie przygotowanej karcie startowej.
Tylko 8 osób potwierdziło wszystkie 14 punkty kontrolne.

Na trasę dzienna 12km zgłosiły się 4 osoby. Rodzina Heciak oraz Dariusz Schmidt. Po 4 godzinach i 15 minutach Heciakowie zgłosili się na metę z 8 punktami kontrolnymi, 15 minut później pojawił się Dariusz Schmidt również z 8 punktami kontrolnymi. Organizatorzy postanowili przyznać pierwsze miejsce całej rodzinie Heciak, bo w końcu razem wszystko zdobyli. Dariusz Schmidt zajął 2 miejsce.

Oto wyniki

TP25 NOC:

Kategoria K – kobiety:

1 miejsce – Justyna Błaszczyk Sawicka – 14 PK – czas: 07:01
2 miejsce – Anna Pszczoła – 14 PK – czas: 07:04
3 miejsce – Roksana Udycz – 14 PK – Czas 07:08

Kategoria M – mężczyźni:

1 miejsce -Michał Sawicki – 14 PK – czas: 07:01
2 miejsce – Wojciech Strączko – 14 PK – czas: 07:04
3 miejsce – Paweł Balcar – 14 PK – czas: 07:04

TP12:

1 miejsce – Krzysztof, Karolina, Tomasz Heciak – 8 PK – czas: 04:15

2 miejsce – Dariusz Schmidt – 8 PK – czas: 04:30

Skąd pomysł na tego typu zawody?? Otóż główni organizatorzy rajdu Remigiusz Jankowski oraz Kacper Maszczak biorą udział w zawodach na orientację w różnych rejonach Polski. Często są to zawody zaliczane do pucharu Polski w pieszych maratonach na orientację.

Upominki za pierwsze miejsca na głównej trasie ufundowała Gmina Siemyśl oraz Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Kołobrzegu. Ponadto miejsce na bazę zawodów została udostępniona przez Publiczną Szkołę Podstawową w Charzynie. Organizatorzy chcą podziękować serdecznie wszystkim zaangażowanym w pomoc w organizacji.

relacja dzięki SGR PARAMEDIC

[nggallery id=102]

zdjęcia siemysl.info

Wyniki_TP25N

Wyniki_TP12

Komentarze

Ostatnie wpisy

Popularne

Polub nas na Facebooku