Wigilia u Harcerzy w Siemyślu

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia swoje spotkanie wigilijne połączone z dzieleniem się opłatkiem mieli również harcerze z Siemyśla. Kolibry na swoje spotkanie już po raz drugi wybrali szkołę, tam chyba czują się najlepiej.  Na uroczystość przybyli również zaproszeni goście, którzy reprezentowali szkołę jak i Gminę. Wójt nie mógł się stawić osobiście z uwagi na wcześniej zaplanowane spotkanie podobnie jak Przewodniczący Rady. Ksiądz Proboszcz przybył tuż po odprawieniu mszy św.

Główne miejsce na stole zajmował lampion z ogniem zapalonym w Grocie Narodzenia Pańskiego. Od tego ognia rozpalono wszystkie pozostałe świece na stole. Po przeczytaniu na tą okoliczność fragmentu biblii złożono sobie wzajemnie życzenia dzieląc się opłatkiem. Harcerze mieli okazję usłyszeć od przybyłych gości po kilka inspirujących zdań za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami w harcerskim stylu. Kto słyszał ten wie.

Drużyna się rozrasta jest największą w powiecie. Ma swoje problemy jak wszyscy, ale dzielnie sobie radzą pomagając przy tym też innym i pielęgnując wartości patriotyczne.

 

[nggallery id=113]

Komentarze

Ostatnie wpisy

Popularne

Polub nas na Facebooku