Wigilia Gminna

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, czas spotkań z rodziną i znajomymi. Ku takim spotkaniom nadarzyła się okazja w sobotę 20 grudnia. Po raz kolejny już, taki Wieczór Wigilijny zorganizował Ośrodek Pomocy Społecznej w Siemyślu przy współpracy z sołectwami: Białokury, Byszewo, Charzyno, Kędrzyno, Morowo, Niemierze, Nieżyn, Siemyśl, Świecie Kołobrzeskie, Trzynik i Unieradz oraz Ochotniczą Strażą Pożarną, Caritas i Urzędem Gminy Siemyśl.

W samo południe, to szczególne spotkanie otworzyła p. Teresa Lembryk – Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej, witając wszystkich zgromadzonych. Po krótkim wstępie na scenie pojawiła się grupa młodzieży i dorosłych z sołectwa Byszewo, którzy pod okiem Bibliotekarki p. Ewy Wers przygotowali przedstawienie jasełkowe pt. „Ziarenko czułości”. Ten spektakl okraszony był wieloma wzruszeniami, a w niejednym oku zakręciła się łza. Zaraz po tym zespół Ladys & Boys z Byszewa, pod kierownictwem p. Jolanty Wójcik – Oszmaniec dał krótki koncert kolęd i pastorałek. Następnie mikrofon trafił do rąk Proboszcza Parafii w Siemyślu – Andrzeja Gołębiowskiego, który iście operowym głosem zaintonował doskonale wszystkim znaną kolędę Wśród nocnej ciszy… po wspólnym śpiewie przyszedł czas na życzenia, które złożyli kolejno Wójt Gminy Siemyśl p. Marek Dołkowski, p. Małgorzata Buda – Prezes Zarządu Kołobrzeskiej Lokalnej Grupy Rybackiej oraz Przewodniczący Rady Gminy Siemyśl p. Jacek Pliszka. W tak podniosłej atmosferze każdy wziął do ręki bielutki opłatek, by złożyć życzenia świąteczne nie tylko sąsiadom, ale także dawno niewidzianym znajomym.

Wszyscy po życzeniach zasiedli do stołu, na którym czekały tradycyjne wigilijne potrawy. Kolejnym punktem programu był występ Zespołu Śpiewaczego działającego przy Klubie Seniora „Złota Jesień” w Siemyślu, który porwał zebranych do wspólnego kolędowania. Całemu spotkaniu towarzyszyła iście domowa atmosfera, w powietrzu unosił się zapach siana z betlejemskiej szopki, który mieszał się z aromatem choinki i smakołyków wyeksponowanych na suto zastawionym stole. Podczas tego spotkania rozstrzygnięto także konkursy na najpiękniejszy stroik świąteczny oraz na najpiękniejszą kartkę świąteczną. Komisja w składzie:

Ks. Andrzej Gołębiowski – przewodniczący

Jacek Pliszka – członek

Adrian Wojciechowski – członek

miała ciężki orzech do zgryzienia, ponieważ prace konkursowe były imponujące, jednakże udało się wyłonić zwycięzców.

I tak w kategorii stroik nagrody otrzymali:

I miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich z Charzyna (nr 2)

II miejsce – p. Wiesława Och z Charzyna (nr 1)

III miejsce – Stowarzyszenie Koło Aktywnych Kobiet z Byszewa (nr 6)

Natomiast za kartki przyznano 2 miejsca:

I miejsce – p. Irena Jusiak z Byszewa (nr 1)

II miejsce – Klub Seniora Złota Jesień z Siemyśla (nr 2)

[nggallery id=42] 

[nggallery id=43]

[nggallery id=44]

Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział. Po ogłoszeniu wyników przyszedł czas na uhonorowanie najstarszego obecnego na spotkaniu mieszkańca gminy. W tym roku drobny świąteczny upominek p. Kierownik OPS złożyła na ręce mieszkańca Charzyna p. Józefa Króla urodzonego 7 lipca 1922 roku. Z informacji otrzymanych od organizatorów wiemy, że najstarszym mieszkańcem naszej gminy jest p. Czesław Dołkowski urodzony w 1915 roku zamieszkujący w sołectwie Siemyśl, natomiast najstarszą mieszkanką gminy Siemyśl jest p. Łucja Kowalewska z Byszewa, urodzona w 1919 roku. Wspólnie spędzany czas szybko mijał i trudno było się rozstać, jednak miejmy nadzieję, że za rok znów nadarzy się okazja ku tak wspaniałemu spotkaniu.

artykuł oraz zdjęcia dzięki uprzejmości

Pani Sołtys Trzynika Anny Gmur

Komentarze

Ostatnie wpisy

Popularne

Polub nas na Facebooku