Walne zgromadzenie OSP Charzyno

W dniu 27.02.2015r. odbyło się walne zgromadzenie OSP Charzyno. Na spotkanie stawili się zaproszeni goście:

Marek Huszla Dowódca Jednostki Ratowniczo Gaśniczej Powiatowej  Komendy PSP w Kołobrzegu

Paweł Adamczak Prezes Zarządu Gminnego OSP  Siemyśl, Radny Powiatu

Ja Wers V-ce Przewodniczący Rady Gminy Siemyśl

Marek Dołkowski Wójt Gminy Siemyśl

Spotkanie rozpoczęto uczczeniem minutą ciszy zmarłych tych druhów, którzy odeszli na wieczną służbę Michał Grega i Kazimierz Flaga.  Podsumowano rok 2014 oraz przedstawiono plany na bieżący okres. Zebranie w świetlicy wyremontowanej remizy strażackiej miało uroczysty charakter. Remiza świeżo wyremontowana robi wrażenie. Nie zawsze tak było. Wszystko udało się zrobić przy niewielkim budżecie, ale za to przy bardzo dużym zaangażowaniu wszystkich druhów. Na sali nie padło szczególne wyróżnienie bo wszyscy z OSP Charzyno w poprzednim roku uczestniczyli aktywnie w życiu jednostki.

Dowódca Marek Huszla podkreślał, jak bardzo ważne jest aby strażak wyjeżdżający na akcję miał aktualne badania lekarskie jak i przeszkolenie które umożliwiają bezpieczną, akcję często strażacy mocno narażają swoje bezpieczeństwo na rzecz innych.

Wszyscy z zaproszonych gości byli pełni uznania tego jak można przy znacznym swoim zaangażowaniu zmienić otaczającą nas na codzień rzeczywistość.

Szkolenia to temat, który ponownie bardzo mocno był akcentowany. Widać, że dla strażaków ochotników po za samą wartością w postaci niesienia pomocy innym, dużą wartością dodaną jest właśnie udział w profesjonalnych szkoleniach. To właśnie one pozwalają im się rozwijać i zdobywać cenne doświadczenie.

W tym miejscu chcielibyśmy obalić jeden z panujących mitów mianowicie chodzi o „zarobku” strażaków na akcji w której biorą udział. Otóż sprawa w jednostkach w naszej gminie wygląda tak, że strażak biorący udział w akcji otrzymuje 15zł. Otrzymuje jak to niektórzy mogli by powiedzieć „wirtualnie” bo za zgodą strażaków środki te trafiają na konto jednostki. Środki są przeznaczana między innymi na umundurowanie.

Dziękujemy za zaproszenie na wzięcie udziału w walnym zgromadzeniu. Gratulujemy uzyskania absolutorium.

[nggallery id=62]

Komentarze

Ostatnie wpisy

Popularne

Polub nas na Facebooku