Turniej Drużynowy w Szachach o mistrzostwo woj.zachodniopomorskiego

Uczczenie 120 rocznicy Powstania Ruchu Ludowego było podstawą zorganizowania przez Pana Michała Hryb Turnieju Drużynowego w Szachach o mistrzostwo gmin woj. zachodniopomorskiego . Celem było wyłonienie Drużynowego Mistrza Gmin Zrzeszenia LZS w szachach. Popularyzacja szachów w środowiskach wiejsko-gminnych. Poznawanie walorów turystyczno-krajoznawczych, oraz integracyjno-rekreacyjnych, oraz pobudzenie aktywności Seniorów w życiu sportowym.

Turniej odbył się 28.02.2015r. w Charzynie

Wójt Gminy powitał wszystkie drużyny oraz przybyłych gości. Zastrzegł jednak abyśmy nie byli „zbyt gościnni”, co do samej rywalizacji. Otwarcia zawodów dokonała V-ca Starosta Helena Rudzis – Gruchała.

Sędziował znakomity sędzia Tomasz Kamieniecki.

Do zawodów zgłosiło się 10 drużyn. Mieli do przebycia, aby stawić się na turniej od 100 m  do 140 km. Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

1 Charzyno
2 Gmina Kołobrzeg
3 Gmina Świnoujscie
4 Gmina Białogard
5 Gmina Siemyśl
6 Gmina Koszalin
7 Gmina Dygowo
8 Gmina Gryfice
9 Gmina Gościno
10 Gmina Sławoborze

Impreza zdecydowanie wzbogaciła Powiat kołobrzeski, a przybyli goście wielokrotnie podkreślali, że chętnie przyjadą ponownie z racji tak pozytywnego przyjęcia, ale też będą chcieli się odegrać na gospodarzach.

Poprzeczka bardzo wysoko zawieszona przez Pana Michała jeżeli kolejnym razem ma być jeszcze lepiej. Na turnieju każdy mógł liczyć na posiłek oraz każdy „z czymś” wyjechał. Puchar za zajęcie I miejsca oczywiście został w Charzynie.

Taka impreza nie mogłaby się odbyć gdyby nie Pan Michał oraz zaangażowaniu wielu osób. Bardzo duże wsparcia udzieliła Rada Sołecka Charzyna z Panią Sołtys na czele oraz OSP Charzyno. Organizatorzy podkreślali też udział Wójta Marka Dołkowskiego przy wsparciu imprezy.

Szczególne podziękowania dla sponsorów:

Polarica Charzyno

Troton Ząbrowo

Kołobrzeska Organizacja Ludowa PSL

 

pełna galeria na stronie

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.262092970627930.1073741854.110695315767697&type=3

Komentarze

Ostatnie wpisy

Popularne

Polub nas na Facebooku