Świeczkowisko to jedna z najciekawszych ceremonii

Po wczorajszych zmaganiach harcerze mieli chwilę, aby odpocząć i przygotować się do ważnego wydarzenia obchodów Dnia Myśli Braterskej. Świeczkowisko bo o nim mowa to uroczystość, która jest zwieńczeniem i głównym punktem każdej zbiórki. Licznie stawili się zaproszeni goście Wójt Gminy Siemyśl, V-ce Przewodniczący Rady Gminy Siemyśl, Dyrektor ZS w Siemyślu, Harcerski Krąg Seniora „Jantar”, Instruktorski Krąg „Bez Zobowiązań”, rodzice harcerzy i harcerze, którzy już nie są w czynnej służbie oraz przyjaciele harcerzy. Niektórzy mieli okazję po raz pierwszy zobaczyć przebieg spotkania.

Po rozpaleniu wszystkich świec, tradycyjne wspólne śpiewanie pieśni harcerskich, gawęda, szczególne podziękowania i drobne upominki otrzymali hm Elżbieta Bartold, która w bardzo dużym stopniu przyczyniła się do powstania drużyny harcerskiej w Siemyślu oraz były komendant hm Sławomir Góral jak i obecna komendant pwd Milena Derlikiewicz.

Fantastyczna atmosfera wypełniła wszystkie zakątki sali sportowej w Siemyślu. W duchu myśli braterskiej była okazja podzielić się swoimi doświadczeniami. Dni Myśli Braterskiej w tym czasie obchodzone są na całym świecie.

Dołączamy kilka zdjęć. Galeria pełna w przygotowaniu.

 [nggallery id=129]

[nggallery id=130]

[nggallery id=131]

Komentarze

Ostatnie wpisy

Popularne

Polub nas na Facebooku