Świecie Kołobrzeskie zmiana Sołtysa

05.03.2015r. o godzinie 18:00 rozpoczęło się zebranie sołectwa Świecie Kołobrzeskie, na którym podsumowano dobiegającą końca kadencję obecnej Pani Sołtys. Przeprowadzono wybory Sołtysa i Rady Sołeckiej.

Frekwencja z uwagi na liczbę mieszkańców sołectwa raczej dopisała, na 159 osób uprawnionych do głosowania 27 osób oddało głos.

Wójt przedstawił założenia budżetu i plany inwestycyjne na rok obecny. Omówiono najpilniejsze potrzeby mieszkańców. Wójt podkreśla, że od połowy swojej pierwszej kadencji stara się by na wszystkich sesjach Rady Powiatu na których zabiega o środki dla naszej Gminy.

Mieszkańcy podkreślali, że konieczny do naprawy jest próg na moście przed Świeciem Kołobrzeskim, ponownie utworzył się tam mocny uskok. Konieczne ze względów bezpieczeństwa jest zainstalowanie lustra przy skręcie na Białokury. Koniecznym jest przerobienie instalacji elektrycznej w wyremontowanej remizie i świetlicy gdyż nie przewidziano do końca jak obecne rozwiązanie będzie funkcjonować po uruchomieniu inwestycji. Podkreślano też, że po wymianie oświetlenia nie wszystkie lampy świecą. Co do samych lamp to praktycznie w każdym sołectwie jest ten problem. I temat stały – śmieci, który bardzo irytuje mieszkańców.

Na koniec zebrania Bogdan Mordarski nowowybrany do Rady Sołeckiej odczytał pismo adresowane do Wójta, w którym ponownie przytoczył najważniejsze problemy Sołectwa.

Wybory przedstawiały się następująco:

W głosowaniu na sołtysa oddano 27 ważnych głosów, byłajedna kandydatura:

Teresa Dobrowolska głosów na

TAK 23

 NIE 4

Do Rady Sołeckiej wybrano 5 osób na 6 zgłoszonych kandydatur. Wszystkie głosy ważne:

Magdalena Hałaj 17

Zofia Serewiś 12

Agniszka Serewiś 17

Bogdan Mordarski 17

Danuta Hałas 16

Jadwiga Karnas 16

 

Wybory przeprowadziła komisja w składzie:

Dorota Więcek – Przewodnicząca Komisji

Sandra Więcek – Członek komisji

Mariola Mazurek – Członek komisji

[nggallery id=66]

Gratulujemy wszystkim osobom, których obdarzono zaufaniem w czasie głosowania.

Komentarze

Ostatnie wpisy

Popularne

Polub nas na Facebooku