Od redakcji siemysl.info

Nowa Rada Gminy wyznacza zdecydowanie nowe tempo pracy. Ubolewamy, że nie mamy fotografii z pierwszej sesji. Niestety trudno jest przekonać pracowników Gminy Siemyśl, że podzielenie się informacjami ważnymi dla mieszkańców jest kluczowe dla rozwoju naszej społeczności.

Informacja komisarza o zwołaniu I sesji na dzień 28.11.2014r. na stronie BIP Gminy pojawiła się 26.11.2014r. popołudniem. Nie ma szans bez codziennego monitoringu strony, albo dobrej woli urzędnika dowiedzieć się o tak ważnym wydarzeniu.

Dziś w rozmowie z Wójtem przez przypadek dowiadujemy się, że kolejna sesja jest zaplanowana na jutro. Sprawdzamy na stronie BIP faktycznie jest Zawiadomienie datowane 02.12.2014r. zwołujące sesję na dzień 05.12.2014r.

Skąd taki pośpiech. Idzie nowe? Jest nowe….

Statut Gminy Siemyśl uchwalony w 2003 roku mówi o tym, że Radni powinni zostać poinformowani o terminie sesji najpóźniej 5 dni przed terminem obrad.

Jedynie w szczególnie uzasadnionych przypadkach termin ten może zostać skrócony.

Podjęte uchwały postaramy się opisać tak szybko jak to będzie możliwe. Apelujemy o pomoc w redagowaniu strony, nie wszędzie możemy być w każdym czasie.

Komentarze

Ostatnie wpisy

Popularne

Polub nas na Facebooku