Pszczelarze z Regionalnego Związku wybierali przedstawicieli

W połowie marca miało miejsce Walne Zebranie także Członków Koła Terenowego w Kołobrzegu działającego w ramach Regionalnego Związku Pszczelarzy. Spotkanie miało miejsce w Zespole Aktywności Zawodowej przy ul. Mazowieckiej.

Koło Terenowe liczy 63 członków. Pszczelarze skupieni w ramach Związku mają łatwiejszy dostęp do najnowszej wiedzy z zakresu pszczelarstwa poprzez organizowane szkolenia specjalistyczne. Łatwiej też na takich spotkaniach wymieniać się doświadczeniami. Pszczelarstwo to taka dziedzina gdzie poniekąd, każdy ze sobą trochę konkuruje na rynku, ale to nie przeszkadza, aby służyć pomocą innemu pszczelarzowi. Widać, że prawdziwy pszczelarz w pierwszej kolejności stawia na dobry komfort pszczoły w pasiece. Ilość przyniesionego nektaru jest raczej drugorzędna bo na wiele czynników jak pogoda i tak nie mamy wpływu.

Przewodniczącym zebrania został jeden z najbardziej doświadczonych pszczelarzy Pan Bolesław Filipczak. W wyniku głosowań ustalono następujący

Zarząd Koła:

Czesław Rytwiński Prezes

Andrzej Falk Wiceprezes

Magdalena Lebioda Sekretarz

Zbigniew Krawczyński Skarbnik

Zygmunt Szyndler Członek

Jadwiga Kruszewska Członek Zastępczy

Komisja Rewizyjna to:

Dorota Kaźmierska

Małgorzata Siupka

Tomasz Waściński

Sąd Koleżeński:

Hipolit Górski Przewodniczący

Bolesław Filipczak Członek

Józef Filipczak Członek

Nad prawidłowością głosowania czuwała komisja skrutacyjna w składzie:

Andrzej Rytwiński – Przewodniczący

Jolanta Szreder – Członek

Tomasz Heciak – Członek

Pamiętajmy, że dobry miód to miód z dobrego źródła, a najlepiej zaopatrywać się w czasie intensywnego kwitnienia i nektarowania roślin. W czasie jesiennym i zwiększonych zachorowań często już go u pszczelarzy nie ma.

[nggallery id=76] [nggallery id=77]

Komentarze

Ostatnie wpisy

Popularne

Polub nas na Facebooku