Ostatnia sesja Rady Gminy

W dniu 07.11.2014 odbyła się uroczysta sesja Rady Gminy Siemyśl, która kończyła obecną kadencję. Sesję poprzedziło posiedzenie połączonych Komisji ds. Budżetu, Rolnictwa i Rozwoju Gospodarczego Kultury i ds. Oświaty, Kultury, Zdrowia i Sportu. Zaopiniowano, a później przegłosowano na sesji następujące uchwały:

– w sprawie uchwalenia Programu współpracy Gminy Siemyśl z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami  wymienionymi  w art. 3  ust. 3  ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2015,
– w sprawie zmian w budżecie Gminy Siemyśl na 2014 r.

Podczas komisji zapytano na jakim etapie jest rozpatrzenie wniosku o dofinansowanie wyjazdu na mistrzostwa świata Taekwon-do 4 zawodników z Gminy Siemyśl. Jest to niesamowita promocja naszego regionu. Niestety Pan Ireneusz Jasiński otrzyma kolejną odmowę. Ostatni wyjazd 2 zawodników na mistrzostwa polski przyniósł 3 medale. Relacja jest na naszym portalu.

https://siemysl.info/siemysl-na-mistrzostwach-polski-taekwon-do-itf/ 

Radna Krystyna Grega zaproponowała zbiórkę wśród radnych, którą przełożono na czas obrad pełnej rady. Później wycofano propozycję z uwagi na fakt, aby zbiórki nie upolityczniać. Zbiórkę opiszemy w kolejnym artykule.

[nggallery id=26]

Komisje obradowały w małej sali odremontowanego Domu kultury. Radny Jakub Dobrowolski na widok pianina nie odpuścił, trzeba przyznać szło mu nieźle 😉

[nggallery id=27]

Warunki obrad można by powiedzieć, że skromne jeżeli porównamy tą salę do tej na której za chwilę odbędzie się Sesja Radnych.

[nggallery id=28]

Podczas obrad podczas wolnych wniosków i interpelacji ze strony radnego Marka Szymanek wyszło zapytanie, jak długo będzie czekał na odpowiedź w sprawie dokonywania odbiorów remontowanych budynków jak i stwierdzanych wad w nowych inwestycjach. Przytaczał cały pakiet przykładów usterek. Biedną Gminę, jak zaznaczył nie stać na źle odebrane prace, które później trzeba poprawiać. Prosił o możliwość uczestniczenia w odbiorach.  Z-ca Wójta Andrzej Misiak przepraszał, za brak odpowiedzi z uwagi na przeoczenie.

Kolejnym wnioskiem było dołączenie propozycji nowego logo dla Gminy Jakuba Dobrowolskiego. Ta propozycja była bardzo spóźniona z uwagi na fakt, że konkurs był ogłoszony dużo wcześniej. Wyniki ogłoszone i zatwierdzone 28.10.2014r.

[nggallery id=29]

Po wystąpieniach gości przybyłych na sesję przystąpiono do wręczeń drobnych upominków.

Do zobaczenia w przyszłej kadencji.

 [nggallery id=30]

Sesja zakończona.

 

Komentarze

Ostatnie wpisy

Popularne

Polub nas na Facebooku