Okup za rower z Charzyna – sprawca zatrzymany jak i dwaj inni

Zatrzymanych trzech sprawców kradzieży rowerów to efekt pracy policjantów z Posterunku Policji w Ustroniu Morskim i Rymaniu. Mundurowi
odzyskali skradzione mienie a sprawcy usłyszą zarzuty kradzieży. To przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Do pierwszego zdarzenia doszło w nocy z wtorku na środę.
Funkcjonariusze z Ustronia Morskiego przyjęli zgłoszenie o kradzieży roweru typu damka z terenu prywatnej posesji. Dzielnicowy jeszcze tego samego dnia ustalił, prawdopodobne miejsce przechowywania skradzionego jednośladu oraz pobytu sprawców. Jego przypuszczenia potwierdziły się. Po przeszukaniu przez mundurowego pomieszczeń – rower wart prawie 600 złotych trafił do właściciela a osoby ,które go zabrały do policyjnego aresztu . Dziś dwóch mieszkańców Sławna usłyszy zarzut kradzieży.

Do drugiego zdarzenia doszło na terenie miejscowości Charzyno.
Policjanci z Rymania zostali zaalarmowani, że we wtorek skradziono rower wart 1500 złotych z jednej z posesji. Zgłaszająca powiedziała również policjantom, że złodziej skontaktował się z nią i proponował wykupienie roweru. Policjanci udali się nie oznakowanym pojazdem w miejsce, gdzie właścicielka roweru miała odłożyć pieniądze. W rejonie miejscowości Ołużna w krzakach mundurowi ujawnili schowany
rower. Niedaleko stał młody mężczyzna nerwowo wykonujący połączenia telefoniczne. Policjanci postanowili go zatrzymać. 17 latek z Ołużnej przyznał się do kradzieży roweru oraz próby  wykupienia go. Noc spędził w areszcie i oczekuje na przedstawienie zarzutów.

Za popełnione czyny sprawcom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Rzecznik Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Kołobrzegu
mł.asp.Tomasz Kwaśnik
Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu

Komentarze

Ostatnie wpisy

Popularne

Polub nas na Facebooku