Nowy Sołtys też w Trzyniku

Kolej na zmiany również w Trzyniku. Wczoraj na zebraniu Sołectwa Trzynik mieszkańcy nie przyszli już tak licznie jak w innych miejscowościach. Winy na pogodę nie da się zrzucić bo była dobra. W telewizji trwał turniej w skokach narciarskich więc, o ile to miał być powód nie przyjścia na zebranie, oznaczało by to, że ta dyscyplina sportu cieszy się w tym sołectwie niebywałym zainteresowaniem. Podsumowano dotychczasową pracę Pani Sołtys Anny Gmur, która zadeklarowała, że nie chce dalej pełnić tej funkcji i na dowód tego zgłosiła się do komisji skrutacyjnej co „z urzędu” skreśla daną osobę z możliwości ubiegania się o mandat sołtysa. Pani Ania zadeklarowała daleko idącą pomoc dla nowowybranych.

Długo szukano kandydatów i był problem z ich wyłonieniem, większość odmawiała.

Do czasu głosowania Wójt przedstawił założenia budżetu na rok 2015. Nowością względem dotychczasowych spotkań było poruszenie tematu ścieżki rowerowej, gdyż trwają właśnie prace nad ustaleniem jej przebiegu. Gmina musi partycypować w kosztach co jak podkreślano będzie też obciążeniem dla budżetu.

W tym miejscu jako portal siemysl.info i Stowarzyszenie Dialog przekazaliśmy informację, że o pomoc w dofinansowaniu ścieżki jak i szeregu innych rzeczy można apelować do firmy zamierzającej postawić w okolicy Trzynika 20 turbin wiatrowych o mocy 50 MW.  To jest zadanie dla nowego sołtysa, ważnym jest, aby ustalić ścieżkę postępowania przed konsultacjami społecznymi bo później będzie na to już za mało czasu. Wszystkie ustalenia muszą być na przysłowiowym „papierze”. Chętnie pomożemy i weźmiemy udział w takim spotkaniu, przekazując swoje doświadczenia.

Wybory przedstawiały się następująco:

Na uprawnionych do głosowania 368 osób wzięło udział 28

Była jedna kandydatura:

Marzena Zasadzka głosy poparcia na

TAK 27

Do Rady Sołeckiej wybrano 5 osób, na 27 głosów jeden był nieważny:

Dominika Żylska 26

Anna Misior 24

Ewa Trenkler 26

Danuta Kazaniecka 26

Krzysztof Sochacki 26

 

Wybory przeprowadziła komisja w składzie:

Anna Gmur – Przewodnicząca Komisji

Anna Pliszka – Członek komisji

Barbara Prześluga – Członek komisji

 

[nggallery id=67]

Komentarze

Ostatnie wpisy

Popularne

Polub nas na Facebooku