IX Sesja Rady Gminy jest uchwała w sprawie S6

Do jednej z najważniejszych uchwał podjętych na sesji Rady Gminy w dniu 27 sierpnia 2015 r. było potwierdzenie przez Radnych poparcia idei przywrócenia koncepcji budowy węzła drogowego, który umożliwi w przyszłości powstanie Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Pierwotny projekt uchwały nie zawierał informacji o strefie ekonomicznej. Dzięki Panu V-ce Przewodniczącemu Rady Gminy Janowi Wers ta strategiczna informacja ostatecznie się znalazła. Ostateczna treść uchwały przedstawia się zatem następująco:

Rada Gminy Siemyśl wyraża swoje poparcie i aprobatę dla działań podejmowanych na rzecz przywrócenia koncepcji budowy węzła drogowego i Miejsca Obsługi Podróżnych w okolicy miejscowości Byszewo, na nowoprojektowanej drodze ekspresowej S 6 na odcinku Modlimowo – Kołobrzeg, który w przyszłości pozwoli na powstanie Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Pozostałe uchwały przyjęte na sesji:

– zmieniającą uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu Gminy Siemyśl na 2015 r.,
– w sprawie zmian w budżecie Gminy Siemyśl na 2015 r.,
– o zmianie uchwały w sprawie inkasa, wyznaczenie inkasentów oraz określenia wysokości wynagrodzenia za inkaso,
– w sprawie wyrażenia zgody na zamianę nieruchomości,
– w sprawie przeznaczenia do sprzedaży w trybie bezprzetargowym udziału w nieruchomości zabudowanej stanowiącej własność Gminy Siemyśl,
– w sprawie powołania zespołu ds. zaopiniowania kandydatów na ławników.

We wnioskach na koniec sesji poruszono kwestię braku poinformowania / zaproszenia na posiedzenie Rybackiej Grupy Działania Morze i Parsęta desygnowanego Pana Dariusza Pietruszczyńskiego do reprezentacji Gminy w powyższej Grupie wraz z Wójtem i jego Zastępcą. Na poprzedniej sesji poprzez głosowanie Rady Pan Dariusz został zatwierdzony jako dodatkowy przedstawiciel. Odpowiedź dlaczego tak się stało zostanie sformułowana na piśmie.

Słaba akustyka sali przełożyła się też na jakość nagrań video sesji. Podstawimy filmy jak uda nam się poprawić jakość dźwięku.

[nggallery id=94]

 

Komentarze

Ostatnie wpisy

Popularne

Polub nas na Facebooku