Inwentaryzacja biblioteki w Trzyniku

Z ciekawości jak wygląda inwentaryzacja w bibliotece odwiedziliśmy bibliotekę w Trzyniku, gdzie właśnie taki spis jest dokonywany. Komisja inwentaryzacyjna w składzie: Anna Gmur, Jadwiga Długaszek, Honorata Miałkowska, Ewa Sawicka ewidencjonowała pozycję po pozycji. W zasobach biblioteki na ten moment znajdowało się 4595 książek więc jest co liczyć. Wiem, że zasób dziś miał się powiększyć o kolejne tytuły bo Panie wybierały się do Kołobrzegu zakupić kolejne pozycje z listy dezyderatów. Zliczenie i zaewidencjonowanie tylu książek to bardzo mozolna praca. Na szczęście inwentaryzacja wykonywana jest raz na kilka lat.

Gdyby ktoś zalegał z książką to dobry czas, aby ją odnieść.

Bibliotekarzem w Trzyniku jest Pani Anna Gmur, która wszystkim zawiaduje. Biblioteka jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 14-20. Aktualnie zarejestrowanych jest 86 czytelników. Z uwagi na jedną ciekawą pozycję na temat pszczół, liczba czytelników z pewnością zwiększy się o kolejnego zapisanego 😉

Jednak okazuje się, że biblioteka w Trzyniku to nie tylko książki i ich wypożyczanie. To praktycznie centrum kultury i lokalne miejsce spotkań. Na miejscu jest kilka komputerów z dostępnym internetem, często oblegane przez młodzież, ale też i osoby dorosłe korzystają aby sprawdzić aktualności, oferty pracy albo przygotować CV. Osoby które korzystają z zasobów biblioteki, a nie wypożyczają książek to „użytkownicy”. Rekord jeżeli chodzi o liczbę użytkowników padł 08.11.2013r. kiedy to w ciągu 6 godzin bibliotekę odwiedziły 34 osoby.

Pani Ania jest jednocześnie sołtysem Trzynika, dlatego biblioteka często występuje w roli świetlicy lub domu kultury. Jednej osobie ciężko byłoby bez pomocy innych. Pani Ania mówi, że zawsze może liczyć na osoby z rady szczególnie na Panie Marzenę Zasadzką i Dominikę Żylską. Nigdy pomocy nie odmawia Pan Marian Gmur tym bardziej, że prosi córka 😉 Bardzo dużo pomagają rodzice dzieci, niezastąpiona jest Pani Honorata Miałkowska. Bez władzy by się też nie obyło. Trzynikowi pomagają radni Pani Dorota Musiał i Jacek Pliszka oraz wójt Marek Dołkowski.

Naprawdę duże wrażenie zrobiły kroniki z różnych lat. Mnóstwo fajnych zdjęć i uśmiechów z imprez i spotkań pokazuje, że umiemy się bawić.

Liczne pomysły na imprezy i spotkania wychodzi od dzieci, które Pani bardzo chwali za zaangażowanie. Dzień mamy, dzień dziecka wyjazdy, występy angażują dzieci, które mają dużo energii i ważne, aby tą energię dobrze wykorzystać.

Wszystko robi duże wrażenie chętnie z takich spotkań napiszemy relację. Zachęcamy do kontaktu z naszym portalem za pośrednictwem maila biuro@siemysl.info

Chętnie umieścimy relacje z imprez wraz ze zdjęciami i kilkoma zdaniami komentarza. W Gminie Siemyśl naprawdę dużo się dzieje (oczywiście zawsze mogłoby być więcej 😉 ale mało o tym pisze postaramy się to nadrobić.

[nggallery id=3]

Komentarze

Ostatnie wpisy

Popularne

Polub nas na Facebooku