Eliminacje Gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

OTWPOgólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP) ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Organizatorem OTWP jest Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej przy współpracy z wieloma podmiotami.

W dniu 20 marca 2015 r. w Zespole Szkól w Siemyślu odbyły się eliminacje gminne. Organizatorami eliminacji byli: Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Siemyśl oraz Urząd Gminy Siemyśl. Do testu przystąpiło dziesięciu uczniów. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwała komisja w składzie: Andrzej Rachalewski – przewodniczący, Arkadiusz Siwy – sekretarz, Adrian Wojciechowski – członek oraz Mariusz Biernat – członek.
Zgodnie z regulaminem eliminacje składały się z części pisemnej oraz z części ustnej.

Po zakończeniu zmagań wyniki przedstawiały się następująco:
I grupa wiekowa (szkoły podstawowe)
Adrian Biernat
Bartosz Barwinek
Paweł Kuźma
II grupa wiekowa (gimnazja)
Bartosz Piasecki

III grupa wiekowa (szkoły ponadgimnazjalne)
Adam Wojtaszek
Patrycja Kosz
Osoby, które zajęły pierwsze dwa miejsca w poszczególnych grupach wiekowych zakwalifikowały się do udziału w eliminacjach powiatowych, które odbędą się w dniu 11.04.2015 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu.

 

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki, a laureaci nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Siemyśl oraz Zarząd Gminny ZOSP RP w Siemyślu.

Gratulujemy zwycięzcom oraz życzymy dalszych sukcesów.

[nggallery id=70]

[nggallery id=71]

 

 

Komentarze

Ostatnie wpisy

Popularne

Polub nas na Facebooku