Dziś Harpagan Marsz Zaduszkowy na 101 km

Dziś o godzinie 19-tej rozpocznie się kolejna edycja niesamowitej imprezy. Organizowana w naszej Gminie jest przez ośrodek Monaru w Marianówku.

Jest to rajd pieszy na dystansie 101 km. Niesamowite, ale impreza choć nie medialna i nie reklamowana przyciąga dziesiątki uczestników. W okresie letnim liczba zapisów przekracza 100 osób. Można powiedzieć, że często stałych bo kto raz spróbuje, ten często wraca na trasę. W trasę wyruszają pensjonariusze, ale również i goście przyjezdni, którzy są bardzo serdecznie witani na miejscu.

Regulamin jest prosty:
Trasę, która wynosi 101 kilometrów, należy przejść w przeciągu maksymalnie 24 godzin. Jest obmyślona tak, aby kto nie wytrzyma miał szansę po pierwszych 50 km wycofania się z rajdu, gdyż pełna trasa to 2 krotne przejście tego samego odcinka. Początek, środek i koniec znajduje się na terenie Marianówka. Każdy ­uczestnik otrzymuje szczegółową mapę z opisami, numer startowy, oraz kartę marszu, które należy odebrać przed wymarszem w naszym punkcie administracyjnym. Mapę tego rocznego Marszu przedstawiamy poniżej.

Mapa

Ważnym jest, aby po wyruszeniu na trasę wrócić w ciągu 24 godzin na miejsce startu zaliczając po drodze punkty kontrolne.

Dopuszczalne są środki dopingujące jedynie w postaci energetyków i kawy. Można wykorzystać kijki do nordic walking. Prowiant na wyjście zapewnia organizator. Ważne, aby mieć ze sobą też latarkę i komórkę. W chwili startu będzie już ciemno.

Harpagan na naszym terenie zapoczątkował Pan Adam Lewicki, który jest jednocześnie kierownikiem, specjalistą w zakresie uzależnień jak i wychowawcą w Ośrodku Rehabilitacyjno-Readaptacyjnym NZOZ MONAR Marianówek.

Pierwowzorem imprezy był inny rajd organizowany przez PTTK, ale były duże problemy z jego ukończeniem z uwagi na położony duży nacisk na samą orientację. Dużo osób gubiło trasę i nie mogło zakończyć rajdu, mimo iż dysponowali zapasem sił. W naszym marszu trasa ułożona jest tak, aby mimo godzin nocnych nie gubić się na niej.

Początku nie byliśmy w stanie ustalić (może ktoś pamięta?) Szacunkowo cykl nocnych wymarszów rozpoczął się około roku 2007. Z uwagi na rosnącą popularność od kilku lat w jednym roku odbywają się 2 marsze

02.11 Zaduszkowy

oraz

23.06 w Noc Świętojańską.

Przygotowania ruszyły na godzinę 19 będzie wszystko gotowe.

[nggallery id=19]

 

 

Komentarze

Ostatnie wpisy

Popularne

Polub nas na Facebooku