Droga ekspresowa S6 zjazd również w Gminie Siemyśl

S6 standardDużo różnych informacji jest na temat budowy drogi ekspresowej S6, która ma przebiegać przez obszar naszej Gminy Siemyśl. Postanowiliśmy rozjaśnić temat gdyż brak rzetelnej informacji powoduje chaos i niepotrzebne zamieszanie.

Droga krajowa nr 6 jest najważniejszą trasą drogową Pomorza i należy do najważniejszych ogniw krajowego systemu komunikacyjnego. Łączy największe miasta Polski Północnej: Szczecin, Gdańsk, Gdynię, Słupsk, Koszalin. Stanowi połączenie drogowe polskich portów morskich, od Świnoujścia i Szczecina, do portów Trójmiasta. Od niej odchodzą na północ drogi obsługujące tereny turystyczne. Stanowi ona także część korytarza transportowego, łączącego obwód Kaliningradzki z Europą Zachodnią oraz połączenie na Litwę – do Kowna i Wilna. Korytarz ten od Gdańska przebiega na wschód, częścią drogi nr 7, a od Elbląga drogami: 22 i 54.

Przedsięwzięcie ma na celu dostosowanie drogi krajowej nr 6, która jest obecnie drogą klasy GP, do parametrów drogi ekspresowej na odcinku od węzła Goleniów do początku obwodnicy Słupska, z wyłączeniem odcinka północnej obwodnicy Nowogardu (km 40+675 – km 49+770). Długość odcinka objętego projektem wynosi około 180 kilometrów.

150px-Znak_D7.svg

Cały przebieg drogi w formie graficznej.

Droga ekspresowa S6 wybudowana będzie w przekroju dwujezdniowym, po 2 pasy ruchu na każdej jezdni. Dostępność do drogi będzie jedynie w węzłach drogowych, natomiast ruch lokalny będzie się odbywać za pomocą dróg zbiorczych oraz bezkolizyjnych przejazdów drogowych z jednej strony drogi na druga (bez połączenia z droga ekspresowa).

W ostatnim wariancie ustalono lokalizację Miejsca Obsługi Podróżnych (tzw. MOP), które zaplanowano pomiędzy Byszewem, a Niemierzem. Miejsca takie często są związane z funkcjonowaniem stacji benzynowych, barami typu fast food, hotelami. Wszystko zależy od inwencji naszych włodarzy. W zeszłym roku na ręce Wójta Gminy Siemyśl wpłynęło pismo z GDDKiA zobowiązujące Wójta o konieczności brania pod uwagę planowanej inwestycji drogowej przy wydawaniu decyzji mogących kolidować z przebiegiem drogi S6 oraz konieczności poinformowania społeczności lokalnej.

 

Bardzo dokładna mapa do ściągnięcia w nowym oknie. Z uwagi na duże pliki prosimy o cierpliwość przy pobieraniu.

wariant Vw
wariant Vw

 

 

 

Prosimy o informację gdyby istniała potrzeba rozwinąć temat.

 

Komentarze

Ostatnie wpisy

Popularne

Polub nas na Facebooku