Debata z seniorami na temat bezpieczeństwa

W siedzibie klubu seniora „Pod Aniołami” w Rymaniu, działającego przy GOPS Gminy Rymań, odbyła się debata społeczna, której organizatorem była Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu.

Temat debaty to:

„Bezpieczny Senior w miejscu zamieszkania”.

W debacie udział wzięli m.in. Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie insp. Jarosław Sawicki , Komendant Powiatowy Policji w Kołobrzegu insp. Waldemar Trzciński, Komendant Powiatowy Straży Pożarnej mł. bryg. mgr inż. Mieczysław Burzyński, Komendant Straży Miejskiej w Gościnie Mirosław Zalewski, Wójt Gminy Rymań Mirosław Terlecki oraz seniorzy z gminy Rymań i Siemyśl.

Debata rozpoczęła się od omówienia tematu spotkania , efektów współpracy policjantów z seniorami a także zadań jakie postawiła sobie
Policja w celu poprawy poczucia bezpieczeństwa starszych osób. Następnie zaprezentowano prezentacje multimedialne dotyczące przestępstw na tzw. „wnuczka” , a przedstawiciele zaproszonych służb omówili zagrożenia jakie mogą spotkać seniorów w miejscu zamieszkania .

Po obejrzeniu prezentacji wywiązała się dyskusja, w ramach której seniorzy przedstawiali nurtujące ich problemy, dotyczące zarówno bezpieczeństwa, jak i porządku publicznego. Dzięki wspólnemu dialogowi mogliśmy usłyszeć jakie są oczekiwania mieszkańców i zebrać informacje na temat obserwowanych przez nich zagrożeń.

Na koniec wszyscy uczestnicy wypełnili anonimowe ankiety dotyczące poczucia bezpieczeństwa.

Rzecznik Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Kołobrzegu
mł.asp.Tomasz Kwaśnik
Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu

[nggallery id=36]

zdjęcia Tadeusz Dach

 www.gorawino.net
admin@gorawino.net

Komentarze

Ostatnie wpisy

Popularne

Polub nas na Facebooku