Zabiegów o przywrócenie zjazdu z S6 ciąg dalszy

W dniu dzisiejszym umożliwiono prezentacją argumentów za powstaniem węzła drogowego i MOP w okolicach Byszewa na posiedzeniu Komisji Infrastruktury Starostwa Powiatu Kołobrzeg. Dzięki uprzejmości radnych wysłuchano argumentacji na samym początku posiedzenia, które w dniu dzisiejszym miało dosyć mocno napiętą agendę. Zaproponowano, aby sformułować ze strony gminy stosowny wniosek i przedstawić go na posiedzeniu Rady Powiatu w najbliższym czasie.

Jednym z argumentów przeciwko budowie zjazdu z S6 na drogę powiatową 0257Z przedstawianych przez GDDKiA jest fakt iż konieczne byłoby jej przebudowanie, gdyż zjazd z drogi ekspresowej nie może być na drogę brukową. I to jest pole do działania dla Starostwa, ale nie może być tak jak podkreśla Pani Radna Danuta Bugaj, że GDDKiA decyduje o tym, że zjazdu z drogi na drogę powiatową nie będzie, a Radni o tym nie są informowani.

Zjazd sam w sobie nie jest najważniejszy. Ważne jest to, że w przypadku wybudowania zjazdu, okolice Byszewa stają się idealnym miejsce na ulokowanie Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a w ślad za tym pracę dla mieszkańców naszego powiatu jak i sąsiednich, oraz wpływy podatków dla gminy. Transport z węzła do strefy byłby możliwy na bardzo krótkim odcinku co w pełni gwarantuje, że w przyszłości nie będzie dużej uciążliwości dla mieszkańców. Co więcej, zmalałby by obecny ruch po drogach powiatowych firm, lktóre aktualnie u nas działaja.

Możliwości te dostrzega także Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski, który na spotkaniu z Wójtem zapewnił, że w pełni zgadza się z argumentacją, a zaniepokojony faktem likwidacji wariantu z węzłem w Byszewie już w lipcu wystosował pismo do GDDKiA w Szczecinie.

Jak to zrobił Koszalin? -pobierz plik w dużej rozdzielczości i powiększ.

strefa koszalin (Medium)

  źródło www.koszalin.pl

Komentarze

Ostatnie wpisy

Popularne

Polub nas na Facebooku