Wystawa prac malarskich Ewy Zaworskiej w Charzynie otwarta

Dziś otworzono wystawę prac malarskich Pani Ewy Zaworskiej w Świetlicy Wiejskiej w Charzynie na którą autorka serdecznie zaprasza. Wystawa jest dostępna w godzinach pracy świetlicy od wtorku do soboty w godzinach  16:00 – 20:00. Wszystkich prac jest ponad 120. Pani Ewa zakochana jest w przyrodzie, a szczególnie uwielbia konie. Od 10 lat opiekuje się 2 końmi, które są jak członkowie rodziny i zajmują dużo miejsca w życiu artystki. Konie tą miłość odwzajemniają i to widać gdy spotkamy ich razem na nieżyńskich łąkach.

Dlatego na większości prac są właśnie konie. Obrazy malowane są głównie z pamięci  Prace prezentowane na wystawie powstały głównie w roku 2014 i 2015 większość można kupić.

Pani Ewa malować uczyła się sama. Widać, że w każdą pracę jest włożone serce. Prace powstawały na desce, sklejce, płycie, które często zakończyłyby swój żywot jako opał. Jest bardzo skromną osobą, którą mieliśmy okazję poznać osobiście.  Jak podkreśla nie ma wygórowanych potrzeb, ale głównym jej zmartwieniem jest zdobycie zapasu siana i marchwi dla koni na zimę. Praktycznie wszystkie prezentowane prace można w czasie wizyty w świetlicy zarezerwować i kupić. Odbiór prac oczywiście po zakończeniu wystawy w czerwcu.  Ceny kształtują się w przedziale 10 – 150 zł

Na wystawę zaprasza autorka, która zorganizowała wystawę przy wsparciu Świetlicy Wiejskiej i Biblioteki Gminnej w Charzynie.

  [nggallery id=81]

Komentarze

Ostatnie wpisy

Popularne

Polub nas na Facebooku