Wszyscy są za budową węzła S6, a co z Gminą gdy jednak nie?

Na wszystkich spotkaniach, które były poświęcone sprawie budowy węzła drogowego i MOP na S6 przy Byszewie prowadzący i goście dochodzili do jednego wniosku, że ta infrastruktura jest tej naszej Gminie potrzebna, a ich powstanie jej ekonomicznie uzasadnione. Praktycznie wszystkie te spotkania są na naszym portalu. Mamy nadzieję, że sprawa, która przed wyborami była tak ważną dla wszystkich po wyborach taką nadal pozostanie.

Winniśmy jesteśmy jeszcze relacje z posiedzenia zespołu parlamentarnego na którym była poruszana zarówno sprawa drogi S11 i S6.

To spotkanie było zainicjowane przez posła Czesława Hoca (PIS)

http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/transmisje.xsp?unid=DB5ADB5393A6195FC1257E9900346886#

od 13:45 jest już mowa na spotkaniu o naszym wariancie

 

Dzień wcześniej zbierał się Zespół Parlamentarny w sprawie budowy S6 z inicjatywy pana posła Marka Hoka, niestety dowiedzieliśmy się o nim zbyt późno (już po rezerwacji biletów, których nie mogliśmy zmienić) i nie mogliśmy w nim uczestniczyć.

relacja w sprawie budowy S6 z posiedzenia zespołu parlamentarnego

http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/transmisje_arch.xsp#2D83B46E206B6A23C1257EA6003D0EDA

W toku rozmów w sprawie S6 niestety wielokrotnie padła informacja, że gmina o tak małym budżecie jak nasza na dłuższą metę nie da sobie rady i wydawać się może koniecznym jej przyłączenie do innej. Niestety dotychczas taka informacja często padała gdzieś w kuluarach podczas spotkań, ale nigdy oficjalnie z ust czołowych polityków. Po interpelacji pana posła Czesława Hoca sprawa wyszła na światło dzienne, na stronach jednego z kołobrzeskich portali pojawiła się wypowiedź prezydenta Kołobrzegu o konieczności przesunięcia granic miasta. Co w zamian dostanie Gmina Kołobrzeg?….

Braki w budżecie, a przez to brak na „wkład własny” do inwestycji dofinansowywanych przez Unię są często poruszane na sesjach Rady Gminy Siemyśl. Sam węzeł nie jest Gminie Siemyśl potrzebny, węzeł w połączeniu ze strefą ekonomiczną lub też inną przeznaczoną pod działalność gospodarczą to podatki dla Gminy i możliwość rozwoju. Niestety gdy Stowarzyszenie Dialog poruszało tą kwestię wielokrotnie w pismach adresowanych do Wójta temat był zamiatany „pod dywan”.

Węzeł Byszewo jest szczególnie ważny w interesie pracowników gminy oraz Rady Gminy jak i wszystkich, którym na sercu leży rozwój gminy jako Gminy Siemyśl, a nie podzielonej na sołectwa przyłączonych do innych. Oby pomysł nie przeszedł do fazy realizacji.

[nggallery id=106]

Komentarze

Ostatnie wpisy

Popularne

Polub nas na Facebooku