Wspólne Dobro

29 kwietnia br. Zespół Szkół w Siemyślu miał przyjemność ugościć liczną grupę młodzieży z Ośrodka Szkolno- Wychowawczego  im. Marii Grzegorzewskiej ze Sławna. Wizyta była kontynuacją podjętej w grudniu współpracy międzyszkolnej. Uczniowie po przybyciu do naszej placówki, zostali przywitani przez Dyrektora, który oprowadził ich po szkole, pokazując najciekawsze jej zakamarki. Następnie uczniowie pojechali do Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie czekało na nich wiele atrakcji: pokaz  pierwszej pomocy i nauka bandażowania przygotowana przez Koło Ratownicze i opiekującą się nimi p. Katarzynę Tomaszewską, występ tancerzy klasy V oraz VI, do którego przygotowywała uczniów p. Dagmara Świgoń, piękne, harcerskie piosenki śpiewane przez zastęp harcerzy z naszej szkoły, którymi opiekuje się p. Elżbieta Bartold. Ogromne zaciekawienie wzbudziło przedstawienie „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” przygotowane wraz z uczniami przez p. Katarzynę Tomaszewską oraz Milenę Chaberę, które było tłumaczone na język migowy. Wielkim zaangażowaniem wykazali się również uczniowie klasy II SP z p. Beatą Fuchs na czele oraz liczna grupa gimnazjalistów z klasy Ia i Ib, którzy mieli okazję gościć w Sławnie 4 grudnia 2014r.

Przyjezdni nie przyjechali jednak z pustymi rękoma. Wiele pozytywnych emocji wzbudził ich występ na bębnach, któremu towarzyszył piękny śpiew. Przedstawili również  wspaniały występ  „Pasowania na rycerza”.

Swoją obecnością zaszczycił uczniów także Wójt Gminy Siemyśl, który był pod wrażeniem integracji młodzieży.

Na wszystkich uczestników integracji międzyszkolnej czekał słodki poczęstunek, owoce, napoje, pyszny obiad.

Ogromne podziękowania należą się również Rodzicom uczniów klasy II SP, którzy upiekli pyszne ciasta,  Dyrekcji Szkoły, Szkolnej Radzie Rodziców, pracownikom obsługi i administracji Zespołu Szkół, nauczycielkom opiekującym się Samorządem Szkolnym oraz przybyłym Gościom.

Mamy nadzieję, że nasza przyjaźń będzie kontynuowana i jeszcze nieraz się spotkamy.

M.Galant

galeria zostanie podstawiona na FB. Dziekujemy za przygotowanie materialu.

Komentarze

Ostatnie wpisy

Popularne

Polub nas na Facebooku