WOŚP 2016 w naszej Gminie

Kolejny raz Zespół Szkół w Siemyślu zagrał dla WOŚP

Także i w tym roku pracownicy Zespołu Szkół w Siemyślu przy wsparciu Urzędu Gminy aktywnie włączyli się w organizację tegorocznego XXIV Finału  WOŚP.

Na czele komitetu stanęła Pani Katarzyna Tomaszewska, która koordynowała nie tylko  pracę 25 wolontariuszy- uczniów Zespołu Szkół, ale również czuwała nad przebiegiem imprez towarzyszących. Na terenie gminy prowadzono kwestę już od wczesnych godzin rannych pod czujną opieką strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej, zaś oficjalnie WOŚP rozpoczęła granie o godzinie 14.30. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Siemyślu. Licznie zgromadzeni mieszkańcy mogli obejrzeć program muzyczny zaprezentowany przez działającą przy szkole drużynę harcerską, występy artystyczne w wykonaniu dzieci 5- letnich z Przedszkola oraz klas I-III Szkoły Podstawowej, które pod opieką wychowawców  przygotowały kolędy i pastorałki, pokazy tańca współczesnego koła tanecznego oraz indywidualny układ taneczny, a szkolne koło ratowników zaprezentowało pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej Do występów włączyli się także pensjonariusze Monaru z Marianówka. Oczywiście nie mogło zabraknąć licytacji koszulek i innych gadżetów WOŚP oraz przekazanych przez prywatnych fundatorów przedmiotów, które uzyskały wysokie ceny i zasiliły konto Orkiestry. Najwyższą cenę uzyskała koszulka dziecięca WOŚP, którą zlicytowano za 200 zł.

Dużym powodzeniem cieszyły się również dwie loterie fantowe.

Wszystkim uczestnikom imprezy, zarówno oglądającym jak i występującym, dopisywały humory i dobry nastrój, tym bardziej, że poprawić go można sobie było kawałkiem wyśmienitego domowego ciasta. Dla bardziej spragnionych były też pierogi i pieczone udka z kurczaka.

Cieszy fakt, że mieszkańcy gminy tak licznie włączyli się w tę szczytną akcję, której celem tym razem była zbiórka pieniędzy na rzecz pediatrii i godnej opieki ludzi w podeszłym wieku.

W tym roku udało się przekroczyć ubiegłoroczną kwotę i wyniosła ona ok.13800 zł  (łącznie ze Szkołą Podstawową w Charzynie).

J.M.

Materiał zrealizowany przez Zespół Szkół w Siemyślu

serdeczne podziękowania od portalu siemysl.info

[nggallery id=118]

[nggallery id=119]

==>> PEŁNA GALERIA <<==

Komentarze

Ostatnie wpisy

Popularne

Polub nas na Facebooku