Trwa Zlot Bałtyckiego Hufca Morskiego z ZHP

Wczoraj po godzinie 18tej Harcerze apelem rozpoczęli obchody tegorocznych Dni Myśli Braterskiej. W tym roku zaszczyt organizacji obchodów przypadł 165 Wielopoziomowej Drużynie Harcerskiej „Kolibry” z Siemyśla. Zakwaterowanie zapewnione w Zespole Szkół w Siemyślu. W apelu rozpoczynającym wzięło udział blisko 100 harerzerzy. Spodziewana liczba uczestników przekroczy 150 osób,  część dojedzie w kolejnym dniu. Po kolacji na 20:00 zaplanowano Mszę Świętą w intencji harcerzy i ich rodziców. Po mszy krótki seans filmowy i przygotowanie do wyjścia w nocną trasę.

Widok grupy młodzieży maszerujące w kolumnach w nocy zastanawiało nie jedną osobę. Każda z drużyn musiała przebyć trasę i zaliczyć punkty kontrolne ze specjalnym zadaniami. Ciemność jaka ogarniała wszystkich uczestniczących w marszu była dość przerarząjąca. Pomocne były latarki. Księżyc który świecił z czasem przysłaniała mgła. Po godzinie pierwszej w nocy koniec rajdu, wszyscy byli wykończeni zadaniami typu czołganie się, pompki, przysiady (w wersji harcerskiej).

Dziś o 10:00 trasa dzienna, w której uczestniczyło więcej osób niż w trasie nocnej, zjawiły się również zuchy. Po bloku programowym i kolacji przygotowanie do świeczkowiska.

Prezentujemy kilka wybrany zdjęć więcej po zakończeniu imprezy na stronie portalu i stronie drużyny harcerskiej.

[nggallery id=128]

Komentarze

Ostatnie wpisy

Popularne

Polub nas na Facebooku