Siemyśl adres zamieszkania w PIT

Wszyscy płacimy podatki, często oddajemy 1% na różne szlachetne cele, a ile z naszego podatku wraca do gminy?

BLISKO 40% Z PIT WRÓCI DO GMINY,

KTÓRĄ WSKAŻEMY W DEKLARACJI JAKO MIEJSCE ZAMIESZKANIA

Inaczej jest w przypadku osób fizycznych rozliczających się z podatku wypełniając zeznanie roczne w postaci PIT, a inaczej w przypadku osób prawnych (osoba prawna to m.in. fundacje, spółki akcyjne, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością itp.) wypełniających deklaracje w postaci CIT.

Każdy kto wypełnia co roku składa w Urzędzie Skarbowym  roczny PIT doskonale wie ile podatku musi odprowadzić do budżetu Państwa Polskiego, pragniemy zwrócić uwagę na fakt, iż to my sami mamy wpływ, która Gmina otrzyma należną część tych środków.

Podatek wraca do tej gminy, którą mamy wskazaną w deklaracji jako miejsce zamieszkania. Nie jest ważnym ani adres zameldowania, ani adres do korespondencji. Podatek wraca do gminy, którą wskazujemy jako gminę swojego zamieszkania, kluczowym jest właśnie miejsce zamieszkania. Dlatego jest tak ważne, aby uaktualnić swoje dane adresowe we właściwym Urzędzie Skarbowym.

Wiele Gmin i Miast w tym czasie prowadzi aktywną kampanię informacyjną do swoich mieszkańców zwracając się z prośbą o podawanie w deklaracjach PIT adresów gmin gdzie mieszkają. Radzimy brać przykład z gmin gdzie wykorzystuje się każdą okazję do zwiększenia przychodów.

Gmina może otrzymać od każdej osoby zarabiającej

średnią krajową  ponad 1000 zł

minimalną krajową 280 zł

warto zadbać o swoich mieszkańców!

Komentarze

Ostatnie wpisy

Popularne

Polub nas na Facebooku