OSP Świecie Kołobrzeskie na zawodach krajowych

W dniach 4-6 września w Polanicy-Zdrój (powiat kłodzki, woj. dolnośląskie) odbyły się XIV Krajowe Zawody Sportowo-Pożarnicze drużyn OSP. Dla strażaków z OSP Świecie Kołobrzeskie była to wyjątkowa impreza. Po raz pierwszy uczestniczyli w zawodach rangi Mistrzostw Polski.

Zawody krajowe organizowane są, co 4 lata, w tym roku udział wzięły najlepsze ekipy ze wszystkich województw, wystartowało w nich około 350 strażaków z całego kraju (19 drużyn kobiecych i 19 męskich). Barwy naszego województwa reprezentowała drużyna męska z Ochotniczej Straży Pożarnej w Świeciu Kołobrzeskim, oraz kobieca drużyna z OSP Ostrowice.

Pierwszą konkurencją zawodów była musztra, która poszła druhom bardzo sprawnie, po czym przystąpili do ćwiczenia rozwinięcia bojowego, w którym uzyskali czas 40,82, uplasowując się tym samym na 16 miejscu zawodów. Kolejną konkurencją była sztafeta pożarnicza 7×50 m. z przeszkodami, podczas której zawodnicy osiągnęli wynik czasowy 60,33 co dało15 miejsce zawodów.

Po zliczeniu punktów w obu konkurencjach (101,15 – ćwiczenie bojowe i sztafeta) zawodnicy z OSP Świecie Kołobrzeskie  zajęli 15 miejsce w Polsce.

Zawodnikom gratulujemy nie tylko wyników czasowych, ale i samego wzięcia udziału w Mistrzostwach Polski. Doceniamy jak wiele czasu i wysiłku poświęcili na przygotowania do wzięcia udziału w zawodach.

Druhowie wrócili do Świecia Kołobrzeskiego z nagrodą finansową przyznaną przez Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP o wartości trzech tysięcy złotych.

Wynik-page-001

  [nggallery id=95]

/materiał dzięki uprzejmości druha Andrzeja Rachalewskiego/

 

Komentarze

Ostatnie wpisy

Popularne

Polub nas na Facebooku