Nocne wędkarskie zmagania – galeria zdjęcia

„Zawinę się w noc jeszcze nie przebytą…

Zajrzę zmierzchowi w okno uchylone…”  

tak jak napisała jedna z kołobrzeskich poetek, tak uczynili  członkowie Koła PZW w Drzonowie i w nocy z 27 na 28 czerwca zorganizowali nocne, wędkarskie zawody gruntowe. Miejscem rywalizacji był zalew Sidłowo k. Sławoborza.  Zawody trwały od godz. 18 w sobotę do godz. 8.00 w niedzielę.

Uczestnicy zawodów z obawą jechali nad wodę, gdyż prognozy pogody nie były pomyślne. Nie było jednak tak źle – tylko chwilami padał drobny deszczyk, a noc była dość ciepła.

W zawodach wzięło udział 24 seniorów i juniorów. Byli także członkowie rodzin wędkarzy – korzystając z okazji  do rodzinnego biwaku nad wodą.

Największą frajdę miały dzieci, których to wyjątkowo tej nocy żaden rodzic nie namawiał do spania.

O godz. 8 rano w niedzielę zakończono  rywalizację. Choć  trafiały się ryby większe i będące jeszcze pod ochroną /sum, węgorz/, to w połowach dominowała drobnica. W kategorii juniorów zwyciężył Kacper Czołnowski  (455 pkt.), a drugie i trzecie miejsca zajęli: Oliwier Rękawek i Szymon Karczewski.

W kategorii seniorów zwyciężył Tomasz Kamiński (985 pkt). Następne miejsca zajęli Zygmunt Bernard i Sławomir Sihau.

Po oficjalnym zakończeniu zawodów, niektórzy uczestnicy zostali jeszcze nad wodą, by dalej łowić, biwakować i cieszyć się urokami okolicznej natury.

/Jan Stróżak/

[nggallery id=84]  [nggallery id=85]  [nggallery id=86]

Komentarze

Ostatnie wpisy

Popularne

Polub nas na Facebooku