Jest szansa na poprawę wizerunku Siemyśla

Od dłuższego czasu Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska szukała nabywców na zajmowane nieruchomości. Budynki za wyjątkiem biura i sklepu niszczały i nie wyglądają najlepiej. Obecnie jest szansa na zmianę bo zmieniają się właściciele.

Co do samej nieruchomości gdzie jest prowadzona sprzedaż nawozów, pasz i artykułów dla rolników musimy dać krótką informację uzupełniającą. Zbyt dużo niepotwierdzonych informacji krąży w okolicy, mamy nadzieję, że poniższy materiał wyjaśni przynajmniej część wątpliwości. W przypadku dodatkowych pytań uzupełnimy materiał.

Nieruchomość wydawała się najbardziej atrakcyjną dlatego Firma Finanse – Tomasz Heciak (właściciel portalu siemysl.info) złożyła ofertę zakupu tej nieruchomości. Do rokowań przystąpiła jeszcze jedna osoba. Przy dwóch stronach chętnych do zakupu, oczywistym było, że Spółdzielnia sprzeda nieruchomość na korzystniejszych warunkach. Za każdym razem nasza oferta była przebijana. Jako dodatkowy wkład niefinansowy gwarantowaliśmy w swojej ofercie:

gwarancję zatrudnienia dla obecnych minimum 2 pracowników Spółdzielni na okres roku,

utrzymanie dotychczasowego charakteru i przeznaczenia nieruchomości,

utrzymanie umowy najmu ze sklepem spożywczym oraz umożliwienie funkcjonowanie Spółdzielni w dotychczas zajmowanych pomieszczeniach.

Okazało się, że gwarancję powyższego dała również druga strona. Więc cena pozostała ostatecznie głównym punktem na podstawie, którego Spółdzielnia  zdecyduje się odsprzedać nieruchomość. Wyznaczono termin spotkania. W wyniku licytowania nasza oferta została ostatecznie przebita. Sam przetarg był wynikiem rokowań podczas którego nie było wymagane wadium, odpowiedzialność biznesowa jednak nie pozwala na rzucanie ofert bez pokrycia.

Podpisanie listu intencyjnego z jedną z największych firm sieciowych prowadzących na terenie naszego kraju sklepy rolniczo – techniczne oraz uzgodnienie z indywidualnymi przedsiębiorcami możliwości otworzenia punktu serwisowego ciągników, maszyn budowlanych i ciężarówek zapewniało gwarancję udanego biznesu jak i rozwoju miejscowości. Jednak przy całości inwestycji i planowanych nakładów cena zakupu nie mogła przekroczyć kwoty określonej w naszym biznesplanie.

Zwycięzcy przetargu gratulujemy wygranej. Z pewnością przyjedziemy zrobić zakupy.

Tak czy inaczej miejscowość Siemyśl i okolica zyska na wizerunku pod warunkiem, że nabywca wywiąże się ze swoich zobowiązań.

Komentarze

Ostatnie wpisy

Popularne

Polub nas na Facebooku