W Byszewie na stanowisku Sołtysa bez zmian

03.03.2015r. o godzinie 18:00 rozpoczęło się zebranie sołectwa Byszewo, na którym podsumowano dobiegającą końca kadencję obecnego Sołtysa Pani Reginy Lempkowskiej – Wójcik jak i Rady Sołeckiej. Wybierano też nowych przedstawicieli.

Byszewo to pierwsze sołectwo na którym frekwencja była tak duża (oczywiście dotyczy to liczby mieszkańców którzy przyszli na zebranie do ogółu uprawnionych do głosowania). W pierwszym głosowaniu za wyborem na sołtysa wzięło udział 50 osób na 147 uprawnionych.

Temat śmieci pojawia się notorycznie, jest on najbardziej gorącym tematem zebrań. Głównie za sprawą wysokości opłat. Wójt kolejny raz tłumaczył jak to jest w praktyce. Gmina musiała ogłosić przetarg na wywóz śmieci, do przetargu zarówno u nas jak i w gminach sąsiednich do przetargu przystąpiła jedna firma: Miejski Zakład Zieleni Dróg i Ochrony Środowiska w Kołobrzegu Sp. z o.o. i to jest głównym problemem. Przy braku konkurencji cena zawsze jest wyższa bo nie ma z kim rywalizować. W wyniku dyskusji zgłoszono, że „Zieleń” nie reaguje na konieczność wymiany pojemników od kilku miesięcy na większe oraz kwestią do wyjaśnienie pozostaje mycie pojemników. Wójt i Przewodniczący Rady stali na stanowisku, że mycie pojemników było wyłączone w ostatniej specyfikacji, aby wpłynąć na obniżenie ceny, ale osoba z sali zgłaszał, że w specyfikacji ten zapis pozostał. Sprawa została pozostawiona do wyjaśnienia na czas po zebraniu.

Kolejnymi tematami poruszanymi to kwestia dokończenia chodnika oraz infrastruktura drogowa. Oczyszczenie stawu jednoznacznie przełożone zostało na rok 2016

MZZDiOŚ Mieszkańcy sołectwa przedstawili Wójtowi swoje największe problemy na które składa się głównie bardzo zły stan techniczny dróg oraz brak oświetlenia ulicznego.

W głosowaniu na sołtysa oddano 49 ważnych głosów, była to jedyna kandydatura:

Regina Lempkowska – Wójcik głosów na

TAK 42

 NIE 7

Do Rady Sołeckiej wybrano 5 osób na 7 zgłoszonych kandydatur. Oddano 49 głosów w tym 2 nieważne:

Monika Stec 35

Barbara Pietrzak 36

Andrzelika Stefaniak 36

Franciszek Wers 19

Anna Łupińska 31

Jolanta Wójcik-Oszmaniec 34

Łukasz Pietrzak 16

 

Wybory przeprowadziła komisja w składzie:

Karolina Kamińska – Przewodnicząca Komisji

Bartłomiej Wójcik – Członek komisji

Patryk Michalczyk – Członek komisji

Gratulujemy wszystkim osobom, których obdarzono zaufaniem w czasie głosowania.

[nggallery id=63]

Komentarze

Ostatnie wpisy

Popularne

Polub nas na Facebooku