www.siemysl.info

Witamy na stronie siemysl.info Dziękujemy za odwiedziny :)
Wiesz coś o nadchodzącym wydarzeniu i chcesz zaprosić mieszkańców. Uważasz, że relacja powinna pojawić się na portalu. Masz pomysł i zależy Ci na rozwoju naszej Gminy

odezwij się mailowo biuro@siemysl.info
lub telefonicznie 601 284 482

Słowo Proboszcza (2)

„Podobne jest Królestwo Niebieskie do skarbu ukrytego w roli. Znalazł go pewien człowiek, sprzedał wszystko co posiadał i kupił tę rolę. Podobne jest Królestwo Niebieskie do kupca poszukującego pięknych pereł. Gdy znalazł jedną drogocenną perłę, sprzedał wszystko co posiadał i kupił ją”

(Mt. 13, 44-46)

Jaki jest sens pokuty chrześcijańskiej?

Prawdziwa pokuta chrześcijańska to szkoła trafnych wyborów życiowych. Człowiek każdego dnia musi podejmować decyzje. Dobre lub złe. Każda minuta mojego życia namaszczona jest moją decyzją, dobrą lub złą. Muszę decydować, podejmować decyzje, jakże często boję się tego. Jakże często podjąłem nieodpowiedzialną decyzję. Pokuta chrześcijańska jest szkołą prawdziwych dobrych decyzji, jest zaproszeniem do prawdziwego wyboru. Nie jest to ani proste, ani także łatwe. Chwilami nawet bardzo bolesne, a czasami niemożliwe.

Kto chce w pełni wybrać dobro, ten musi nieustannie ćwiczyć się w odrzucaniu zła; z rzeczy dobrych musi wybierać lepsze, aby wybrać kiedyś – w momencie śmierci – tą najlepszą z najlepszych. Musi uczyć się zdecydowanie się opowiadać po właściwej stronie. Uczymy się wybierać dobro! Starajmy się być choć odrobinę lepszymi w rodzinie, w miejscu pracy, w sąsiedztwie… Uczmy się dostrzegać tego, czego nie dostrzegamy w ciągu roku.

ks. Andrzej Gołębiowski, proboszcz

KOMENTARZE

Strona główna Forums Słowo Proboszcza (2)

Reply To: Słowo Proboszcza (2)
Your information:
Nie chcesz wpisywać tych kodów? Zarejestruj się!
Ad

wydarzenia

  • Brak wydarzeń

Ankieta

pogoda

Ad
Ad

Newsletter

Ad
Projekt i wykonanie: FTDESIGN

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress